فرزانه ابروانی

ویزای تحصیلی کانادا

اگر به دنبال تحصيل در كانادا و أخذ ويزاى دانشجويى كانادا هستيد، ابتدا بايد دانشگاه و يا موسسه اى كه قصد تحصيل در آن داريد را انتخاب نماييد. پس از أخذ پذيرش در رشته مورد نظر و قبل از اقدام براى ويزاى تحصيلى، بايد در آن مدرسه و يا كالج ثبت نام نماييد. برخى از أفراد به اشتباه فكر مى كنند نامه قبولى پذيرش دانشگاه يا كالج، براى ورودشان به كانادا كافى است اما متاسفانه اين بدين معنا نيست.

مزاياى ويزاى دانشجویی کانادا
  • علاوه بر مزاياى تحصيلى، مجوز تحصيل تا پايان تحصيلات معتبر بوده و متقاضی نگرانى بابت وضعيت مهاجرت نخواهد داشت و پس از ٢ سال متوالى تحصيل در كانادا مى تواند براى اقامت دائم و زندگى در كانادا اقدام نمايد.

  • بعد از ٢ سال تحصيل، بر أساس سهميه استانى قادر به گرفتن اقامت هستيد، ولى اگر سهميه اى نباشد، متقاضی با داشتن يك سال سابقه كار  مى تواند براى اقامت درخواست دهد.

  • دانشجويانى كه داراى ويزاى دانشجويى با اعتبار بيش از ٦ ماه در كانادا هستند، مى توانند به مدت ٢٠ ساعت در هفته و در طى زمان هاى تعطيلى به صورت فول تايم و بدون نياز به ويزاى كار، مشغول به كار شوند.

  • پس از به پايان رسيدن ويزاى دانشجويى، به دانشجو فرصت ٩٠ روزه ترك خاك كانادا داده مى شود. به شرط اينكه دانشجو تقاضاى ويزاى كار بدهد مى تواند در كانادا بماند.

  • دانشجو پس از اتمام تحصيل، بسته به زمان تحصيلش مى تواند براى پيدا كردن شغل مناسب، ويزاى خود را تمديد كند.

  • دانشجويان علاقمند به تحصيل در كانادا مى توانند با داشتن نمره آيلتس بالا و نمرات خوب دانشگاهى براى ادامه تحصيل در كانادا اقدام كنند.

  • اگر قصد زندگى و تحصيل در كانادا را داريد، براى پروسه پذيرشتان مهم است كه نشان دهيد توان مالى لازم براى تمام دوره تحصيلتان را داريد. اين بدان معناست كه جهت موفقيت در اخذ پذيرش بايد پول كافى در حساب بانكي تان داشته باشيد. همچنين به محض ورود به كانادا بايد نشان دهيد كه پول كافى جهت پرداخت تمامى شهريه هاى تحصيلى را داريد.

  • با اينكه استانداردهاى زندگى و تحصيل در كانادا در دنيا بسيار بالاست،  هزينه زندگى و تحصيل در اين كشور در مقايسه با آمريكا و انگلستان براى دانشجويان بين المللى بسيار كمتر است. به همين دليل كانادا براى تحصيل در كالج و دانشگاه از آمریکا و انگلستان مناسب تر است.

ويزاى دانشجويى كانادا سكوى پرتاب شما براى داشتن زندگى موفق و تحصيل در خارج از كشور است…

شما دوستان عزیز میتوانید برای ارزیابی رایگان خود فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده و کارشناسان ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس خواهند گرفت.

شمار دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، بیش از سیصد هزار نفر است و این رقم پیوسته در حال رشد می باشد. بسیاری از دانشجویان به دلیل مزیت های خاصی که کانادا نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته دارد، کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند. افرادی که در کانادا تحصیل می کنند، از تحصیلات با کیفیت بالا و قابل قبول از لحاظ بین المللی برخوردار هستند و آنها را برای تحصیلات حرفه ای در کانادا یا خارج از کشور، آماده می کنند. با این حال هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا به طور کلی پایین تر از سایر کشورهای توسعه یافته می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه آیا واجد شرایط دریافت مجوز تحصیلی کانادا هستید، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.

چندین راه برای آمدن به کانادا به عنوان یک دانشجو وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید در کانادا با داشتن مجوز تحصیلی کانادا تحصیل کنید. در بعضی موارد ممکن است تحصیل در کانادا بدون داشتن مجوز تحصیلی نیز امکان پذیر باشد. در حالی که شما در حال تحصیل در کانادا هستید، ممکن است همزمان با تحصیل در جایی مشغول به کار نیز باشید. با این حال، اولین قدم این است که یک مدرسه کانادایی را پیدا کنید که مایل به حضور در آن هستید و برنامه تحصیلی آن مطابق با اهداف و آرزوهای شما است. پس از تحقیق کافی، می توانید فرم ارزیابی آنلاین رایگان را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت مجوز تحصیلی برای کانادا پر کنید.

اولین گام شما این است که یک مدرسه کانادایی پیدا کنید که به آن علاقمند هستید. با هرگونه هدف آموزشی که دارید، کانادا دارای بهترین موسسات آموزشی عالی برای شماست. پس هنگامی که این مدرسه را پیدا کردید، وقت آن است که برای پذیرش درخواست کنید. بعد از این مرحله می توانید مجوز تحصیل در کانادا را بدست آورید. پس از یافتن چند مدرسه که به آنها علاقمند هستید، از صفحه ما در درخواست پذیرش دیدن کنید. پس از دریافت نامه از یک موسسه آموزشی، می توانید فرم ارزیابی رایگان را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شروع تحصیل در کانادا پر کنید.

اگر شما در یک موسسه آموزشی پذیرفته شده اید، اکنون وقت آن است که برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا اقدام کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این که چگونه ما می توانیم در دریافت مجوز تحصیل در کانادا به شما کمک کنیم، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید. همچنین می توانید در مورد روش های تحصیل در کانادا، بدون داشتن مجوز تحصیلی تحقیق و بررسی کنید تا ببینید آیا این گزینه ها برای شما مناسب هستند. پیش از ورود به کانادا، ما به شما توصیه می کنیم که درباره کار همزمان با تحصیل در کانادا نیز تحقیق و مطالعه کنید.

پس از اتمام تحصیلات در کانادا، دولت کانادا راههایی را امکان پذیر نموده است که شما بتوانید درآنجا اقامت گزینید، تجربه کاری به دست آورید و یا در پیشرفت اقتصاد و فرهنگ کشور کانادا سهیم باشید. به عنوان مثال ممکن است شما واجد شرایط دریافت مجوز کار در کانادا بعد از فارغ التحصیلی باشید یا اینکه دارای شرایط دریافت اقامت دائم از طریق تجربه کار کانادایی یا تجربه کار کبکی باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راههای اقامت در کانادا بعد از اتمام تحصیل فرم ارزیابی رایگان را پر کنید. میخواهم در حین تحصیل کار کنم. کار کردن همزمان با تحصیل امکان پذیر می باشد.

یکی از مزیت های اصلی تحصیل در کانادا این است که فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت می کنند. این مجوز کار به دانشجویانی که در کانادا تحصیل کرده اند اجازه اقامت و کار را به مدت سه سال  می دهد و همچنین این افراد می توانند وارد نیروی کار کانادا شوند و از طریق برنامه تجربه کار کانادایی می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی رجوع کنید.

کانادا نیاز به دانشجویان بین المللی که تحصیل خود را در کانادا به اتمام رسانده اند دارد تا بخش بزرگی از نسل بعدی ساکنان دائمی را تشکیل دهند. برنامه های زیر این فرصت را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار میدهد: برنامه تجربه کار کانادایی اگر در یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی کانادایی تحصیل کرده اید و یا تجربه کار در کانادا دارید، می توانید از طریق این برنامه اقامت دائم کانادا را به دست آورید. برنامه های انتخاب استانی استان های کانادا دارای برنامه های خاصی هستند که به فارغ التحصیلان فرصت اخذ اقامت دائم را میدهند. برنامه تجربه کار کبکی در این برنامه کسانی که دارای تجربه تحصیل یا کار در کبک هستند میتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

دانشجویان خارجی / بین المللی با مجوز تحصیلی معتبر می توانند در هنگام تحصیل در کانادا در داخل یا خارج از دانشگاه کار کنند. دانشجویان بین المللی می توانند بدون داشتن مجوز کار به مدت 20 ساعت در هفته درطول برنامه آموزشی و همچنین به صورت تمام وقت در زمان تعطیلات مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی و یا تعطیلات بهار مشغول به کار شوند. برای کار حین تحصیل دانشجویان بایستی:

• دارای مجوز تحصیل معتبر باشند.

• در یک موسسه آموزشی در سطح آموزشی بعد از دبیرستان مشغول به تحصیل باشند و یا در کبک در دبیرستان مشغول گذراندن یک برنامه حرفه ای باشند.

• در سطح و رشته تحصیلی تعیین شده توسط موسسه آموزشی خود بمانند.

• در یک برنامه آموزشی علمی، شغلی یا حرفه ای مشغول به تحصیل باشند که در نهایت موفق به دریافت یک مدرک، دیپلم یا گواهی شوند و این دوره آموزشی حداقل باید شش ماه طول بکشد.

دانشجویان بین المللی به محض واجد شرایط نبودن برای اجازه کار در حین تحصیل باید شغل خود را ترک کنند (به عنوان مثال اگر دیگر دانشجوی تمام وقت یک دوره آموزشی نیستند) مگر اینکه اقدام به درخواست اجازه کار کرده باشند.

• دانشجویانی که در برنامه آموزشی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم و یا زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم ثبت نام کرده اند.

• دانشجویانی که در حال گذراندن یک برنامه یا واحد درسی علاقه مندی های عمومی هستند.

• بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی می توانند مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت نمایند و شروع به کارکنند.

• دانشجویان بازدیدکننده یا مبادله ای در یک موسسه آموزشی خاص

•  بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی می توانند مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت نمایند و شروع به کارکنند.

 

 

مجوز تحصیل در کانادا:
راه قانونی و استاندارد برای تحصیل در کانادا از طریق دریافت مجوز تحصیل در کانادا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دریافت مجوز تحصیل در کانادا رجوع کنید.

 

در برخی از رشته ها دانشجویان می بایست به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی مدتی را در جایی مشغول به کارآموزی شوند. چنین دانشجویانی علاوه بر مجوز تحصیلی می بایست مجوز کار نیز بگیرند.

برای دوره های تحصیلی شش ماهه یا کمتر از شش ماه نیازی به گرفتن مجوز تحصیل نیست. این دوره های آموزشی ممکن است حاوی هرگونه موضوعی باشد و یا به صورت نیمه وقت یا تمام وقت تشکیل شود. به منظور مستثنی شدن از الزام مجوز تحصیلی، دوره تحصیلی باید در مدت شش ماه تمام شود و تمدید ویزا تنها به منظور اتمام یک دوره تحصیلی کوتاه مدت صورت نمی پذیرد

اتباع خارجی کانادا بدون داشتن مجوز تحصیلی که مایل به ثبت نام در یک برنامه آموزشی هستند باید برای دریافت مجوز تحصیل از خارج از کانادا درخواست دهند. به صورت استثنا ممکن است در صورتی که دوره اموزشی کوتاه مدت باشد و در طول دوره اقامت اصلی مشخص شده اتمام یابد، نیازی به گرفتن مجوز تحصیل نیست

اگر دانشجویان خارجی مایل هستند که پس از اتمام دوره کوتاه مدت آموزشی شش ماهه یا کمتر در کانادا بمانند و در دانشگاه مشغول به کار شوند و یا ادامه تحصیل دهند، اداره شهرودی و مهاجرت کانادا به این افراد توصیه می کند تا برای گرفتن مجوز تحصیل از ابتدا اقدام کنند.

هر استانی در کانادا سیستم درمانی خاص خود را دارد. دانشجویانی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند باید در استانی  که قصد تحصیل در آن را دارند به دنبال بیمه ی سلامت باشند. دانشجویان بین المللی که از خارج از مرزهای کانادا وارد این کشور می شوند باید برای مدت اقامت خود در کانادا به طور رایگان یا با پرداخت حق بیمه تحت بیمه ی درمانی باشند.

اغلب مواقع وقتی که بیمه ی درمانی در استان مورد نظر وجود ندارد دانشجویان باید از شرکت های خصوصی اقدام به بیمه کردن خود کنند. این کار اغلب از طریق دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند انجام می شود. موسساتی که در استان ها یی واقع شده اند که دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه در نمی آورند ممکن است این دانشجویان را ملزم کنند تا از برنامه های بیمه ای اجباری استفاده کنند در حالیکه موسسات دیگر ممکن است برنامه های پوشش اختیاری را به دانشجویان بین المللی پیشنهاد کنند. درجدول زیر قوانین بیمه ی درمانی در استان های مختلف کانادا نوشته شده اند:

مجوز تحصیل مدرکی است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا برای دانشجویان خارجی صادر می شود تا در مدت زمانی محدود در موسسات اموزشی تعیین شده به تحصیل بپردازند. اکثر دانشجویان بین المللی نیاز به مجوز تحصیل برای تحصیل در کانادا دارند.

برای اخذ مجوز تحصیل در کانادا یک فرد باید دارای شرایط زیر باشد:

• دریافت نامه پذیرش از یک موسسه اموزشی تعیین شده به منظور ارسال درخواست مجوز تحصیل

• اثبات توانایی پرداخت شهریه اولین سال تحصیلی و همچنین هزینه های زندگی و هزینه بازگشت به کشور خود

• دریافت گواهی پذیرش اقامت دائم در کبک درصورت تمایل فرد به زندگی در مونترال یا یکی دیگر از استانهای کبک

• نداشتن هیچ گونه سوء سابقه . افرادی که دارای هرگونه سوء پیشینه قاانونی هستند یا به هردلیلی برای امنیت کشور کانادا خطر آفرین هستند ممکن است که مردود شوند. سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ممکن است از فرد تقاضای ارایه گواهی عدم سوء پیشینه نماید.

• برخورداری از سلامت جسمانی کامل. اداره مهاجرت ،پناهندگی و شهروندی کا نادا برای صرفه جویی در هزینه های پزشکی و خدمات درمانی از مهاجرین و مسافرین می خواهد که حتما قبل از ورود به این کشور آزمایشات مربوطه را انجام دهند.

• متقاعد کردن افسر مها جرت به این که پس از اتمام مجوز تحصیل به کشور خود بازمی گردید.

سیاست های مهاجرتی کانادا این اجازه را به دانشجویان بین المللی می دهد تا اعضای خانواده خود را جهت کار یا تحصیل درکانادا به همراه خود بیاورند. بدین ترتیب کلیه اعضای خانواده نزدیک یک دانشجو می توانند از تجربه زندگی در کانادا بهره مند گردند. همسر شخص متقاضی میتواند اجازه کار آزاد را دریافت کند و مشغول به کار شود و کودکان زیر سن قانونی میتوانند در مدارس کانادا تحصیل کنند.

هنگامی که شخص متقاضی معیارهای لازم برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا را دارد میتواند برای درخواست مجوز تحصیل اقدام کند. این درخواست میتواند از طریق انلاین و یا نامه نگاری صورت پذیرد. درخواست مجوز تحصیل از طریق نامه نگاری بایتس از طریق یکی از دفاتر مهاجرتی خارج از کانادا انجام گیرد. بلافاصله پس از نامه پذیرش از یکی از موسسات اموزشی کانادا باید برای درخواست مجوز تحصیل اقدام کنید. پروسه زمانی اخذ مجوز تحصیل متفاوت هست و در بعضی مواقع تاخیر زیادی دارد خصوصا در ماههای تابستانی سال.

متقاضیان مجوز تحصیل در کانادا بایستی قادر به اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های شهریه سال اول تحصیل خود باشند. آنها همچنین هرساله ملزم به معرفی منابع مالی برای هزینه تحصیل خود و یا همراهان خود هستند. جدول زیر هزینه مورد نیازفرد متقاضی را نشان میدهد:

اگر متقاضی پول را به کانادا منتقل کرده باشد، ارایه صورتحساب بانک کانادایی به نام خود شخص متقاضی الزامیست.

اثبات گرفتن هرگونه وام دانشجویی یا آموزشی از یک موسسه مالی

• صورتحساب بانکی فرد متقاضی در چهار ماه گذشته

• یک پیش نویس بانکی با یک ارز قابل تبدیل

• اثبات پرداخت هزینه شهریه و هزینه های زندگی مانند اجاره خانه

• یک نامه از شخص یا موسسه ای که پشتیبان مالی شماست

• اثبات کمک هزینه دانشجویی که در کانادا به شما پرداخت می شود.

در بعضی مواقع نیاز است که خانواده یا دوستان شخص متقاضی نامه ای نوشته و بیان کنند که در طول مدت تحصیل از لحاظ مالی متقاضی را پشتیبانی می کنند.

فرد متقاضی نامه ی ابتدایی تاییدیه را دریافت خواهد کرد. در نظر داشته باشید که این نامه مجوز تحصیل نیست و فرد متقاضی باید این نامه را هنگام ورود به کانادا به اداره مهاجرت تحویل دهد. اداره ماجرت سپس مجوز تحصیل متقاضی را صادر می کند.

اگر متقاضی اهل کشوری باشد که شهروندان آن نیاز به تاییدیه الکترونیکی سفر داشته باشند، ممکن است که متقاضی یک تاییدیه الکترونیکی سفر دریافت کند. در این موارد، تاییدیه الکترونیکی سفر بر روی نامه ابتدایی تاییدیه نشان داده خواهد شد. از آنجا که تایییه الکترونیکی سفر با پاسپورت شخص ارتباط دارد، بنابراین شخص متقاضی باید با پاسپورتی که با آن درخواست مجوز تحصیل داده است سفر کند.

اگر شخص متقاضی اهل کشوری باشد که شهروندان آن نیازبه ویزای اقامت موقت دارند، در این صورت متقاضی یک ویزای اقامت موقت دریافت می کند. ویزای اقامت موقت در پاسپورت شخص می باشد و شخص متقاضی بایستی قبل از اتمام تاریخ انقضای ویزا وارد کانادا شود. ویزای اقامت موقت همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که آیا فرد می تواند فقط یک بار وارد کانادا شود (ویزای یک بار ورود) یا اینکه چندین بار می تواند وارد کانادا شود (ویزای چندین بار ورود). از سال 2014، تمامی ویزاهای اقامت موقت به عنوان ویزای چندین بار ورود در نظر گرفته می شوند. شخصی که درخواست مجوز تحصیل می دهد نباید به صورت جداگانه درخواست ویزای اقامت موقت نیز بدهد. اگر درخواست مجوز تحصیل شخص مورد قبول واقع شود، همراه با نامه ابتدایی تاییدیه، برای وی ویزای اقامت موقت نیز صادر می شود.

پس از اخذ مجوز تحصیلی، ممکن است دانشجویان مجبور به تمدید یا تغییر مجوز تحصیل در طول دوره تحصیل خود در کانادا شوند. اگر دانشجویی در مقطع تحصیلی بعد از دبیرستان، مایل به تغییر موسسه اموزشی، برنامه درسی یا سطح تحصیلی باشد در این صورت نیازی به درخواست مجدد مجوز تحصیل ندارد بلکه متقاضی بایستی به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در مورد این تغییر اطلاع بدهد. به عنوان مثال، ممکن است وضعییت تحصیلی یک دانشجو از دوره کارشناسی به کارشناسی ارشد تغییر کند یا اینکه از رشته جغرافیا به فلسفه تغییر رشته دهد و یا اینکه بخواهد از کالج وارد دانشگاه شود. در این صورت نیازی به درخواست مجدد مجوز تحصیل نیست و تا زمان انقضای مجوز تحصیل میتواند در کانادا مشغول تحصیل باشد. با این حال، یک دانش آموز بین المللی که از مدرسه ابتدایی به دبیرستان یا از دبیرستان به یک موسسه پس از دوره متوسطه منتقل می شود، بایستس برای تغییر وضعیت شرایط مجوز تحصیلی خود اقدام کند. این درخواست باید به مرکز پردازش موارد اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در وگرویل آلبرتا ارسال شود.

مجوز تحصیلی، 90 روز پس از فارغ التحصیلی، صرف نظر از تاریخ نوشته شده در مجوز تحصیلی ، منقضی می شود. بنابراین بسیار ضروری است که دانشجویان وضعیت خود را به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در طول این نود روز اطلاع دهند در غیر این صورت شانس خود را برای ماندن در کانادا از دست می دهند. بسیاری از فارغ التحصیلان واجد شرایط اجازه کار پس از فارغ التحصیلی می باشند.این مجوز به افراد این اجازه را می دهد تا به مدت سه سال پس از فارغ التحصیلی در هرکجای کانادا کار کنند. این تجربه کاری نیز می تواند به متقاضیان در اخذ اقامت دایم از طریق برنامه تجربه کار کانادایی یا برنامه انتخاب استانی کمک کند.

اگر یکی از فارغ التحصیلان برای اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی درخواست ندهند، به منظور قانونی بودن وضعیت خود بایستی:

• وضعیت خود را به توریست تغییر دهد.

• برای یک مجوز تحصیل دیگر درخواست دهد تا در برنامه تحصیلی دیگری ادامه دهد. به عنوان مثال، یک دانشجوی فارغ التحصیل کارشناسی میتواند در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل ادامه دهد.

• کشور کانادا را ترک کند.  

بسیاری از برنامه های انتخاب استانی و سایر برنامه های مهاجرتی دانشجویان را تشویق می کنند تا پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانند. پس از اتمام تحصیلات در کانادا، دولت کانادا راههایی را امکان پذیر نموده است که دانشجویان بتوانند درآنجا اقامت گزینند، تجربه کاری به دست آورند و درپیشرفت اقتصاد و فرهنگ کشور کانادا سهیم باشند. بسیاری از فارغ التحصیلان ابتدا مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت می نمایند و پس از آن برای اخذ اقامت دایم درخواست می کنند. پرکاربردترین برنامه های مهاجرتی برای فارغ التحصیلان بین المللی جهت اخذ اقامت دایم کانادا به این قرار می باشد:

• تجربه کار کانادایی

• تجربه کار کبکی

• برنامه های انتخاب استانی

اگر شما در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی تحصیل کرده اید، ممکن است استان محل تحصیل شما دارای برنامه استانی خاصی منطبق با شرایط شما باشد که از این طریق بتوانید اقامت دایم کانادا را سریع به دست آورید. علاوه بر این، برخی استانها به فارغ التحصیلان اجازه می دهند تا حتی اگر در آن استان تحصیل نکرده باشند، درخواست اقامت دایم از طریق برنامه استانی آن استان را بدهند.

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرتی استان منیتوبا

برنامه مهاجرتی استانهای نیوفاندلند و لابرادور

برنامه مهاجرتی استان نوااسکوشیا

برنامه مهاجرتی استان اونتاریو

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد

برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان

بسیاری از دانشجویان بین المللی که تحصیلات دانشگاهی خود را را در کانادا به اتمام می رسانند ، مایل به اقامت و کسب تجربه در کانادا هستند. هنگامی که دانشجویان تحصیلات خود را در یک برنامه اموزشی در یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی به پایان رسانده اند، می توانند برای درخواست مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنند که این مجوز به آنها اجازه کار کردن در کانادا را می دهد. اداره مهاجرت، پناهندگی وشهروندی کانادا در تلاش برای حفظ دانشجویان بین المللی این برنامه را اجرا می کند.طبق این قانون، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند اجازه کار سه ساله درکانادا را بدست آورند و همچنین آنها می توانند برای هر کارفرمای کانادایی در هر صنعتی کار کنند. علاوه براین، آنها نیازی به پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی در زمان درخواست ندارند.

 

به منظور به دست آوردن مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا، دانشجو بایستی: دوره ی تحصیلی دانشجو باید به صورت تمام وقت بوده باشد و طول دوره ی تحصیلی نباید کمتر از هشت ماه باشد. همچنین باید فارغ التحصیل یکی از موسسات آموزشی زیر باشد:

• موسسات آموزش تکمیلی دولتی مثل کالج , دانشگاه , آکادمی های تجارت یا موسسات خصوصی آموزش عالی در استان کبک

• موسسات و دانشگاه های خصوصی که فعالیت انها در راستای دانشگاه های دولتی می باشد.

• مدارس دولتی خصوصی یا متوسطه (در کبک) که برنامه های واجد شرایط ۹۰۰ ساعت و یا بیشتر را ارائه می دهد که در انتها به دانشجویان مدرک دیپلم یا تحصیلات شغلی و حرفه ای می دهد.

• موسسات اموزشی کانادایی خصوصی که تحت نظر قوانین ایالتی مجاز به اعطای مدرک مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند و البته در صورتی که دانشجو در دوره های درسی که مربوط به مدرک خود است شرکت کرده باشد نه در هر دوره درسی دیگری.

حداکثر زمان برای دریافت اقامت کاری با در دست داشتن مدرک فارغ التحصیلی نود روز می باشد .

مدرک فارغ التحصیلی دانشجو باید مورد تائید باشد. دانشجو بایستی دارای مجوز تحصیل معتبر در هنگام درخواست اجازه کار باشد.

متقاضیان باید به نکات زیر توجه کنند: برای اخذ اجازه کار سه ساله در کانادا، برنامه تحصیلی دانشجو باید حداقل دوسال باشد. با این حال، اگر طول دوره آموزشی کمتر از دو سال اما بیشتر از هشت ماه باشد، دانشجو می تواند اجازه کار را برای مدت مشابه برنامه تحصیلی دریافت کند. مدت اعتبار مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی نمی‌تواند بیشتر از طول دوره تحصیل باشد و دوره تحصیل باید حداقل ۸ ماه باشد. مثلاً اگر شما مدرکی از یک دوره تحصیلی ۴ ساله بگیرید، در صورت تحقق کلیه شرایط می‌توانید یک مجوز کار ۳ ساله دریافت کنید.در مواردی ممکن است که یک دانشجوی دارای مدرک دیپلم برنامه آموزشی دوساله از یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی شایستگی اخذ اجازه کار سه ساله را نیز داشته باشد. اگرچه دانشجویان بایستی برنامه آموزشی هشت ماهه تمام وقت خود را قبل از درخواست اجازه کار تمام کرده باشند، در مواردی دانشجو میتواند قبل از به پایان رساندن تحصیل خود درخواست اجازه کار دهد. به عنوان مثال، اگر دانشجویی تنها دو واحد درسی از برنامه آموزشی خود را به پایان نرسانده باشد، دانشجو می تواند برای درخواست اجازه کار اقدام کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش سوالات متدوال درباره مجوز کار پس از فارغ التحصیلی رجوع کنید. برای هر گونه سوال در مورد مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و راههای ااقامت و کار در کانادا پس از پایان تحصیلات خود، لطفا با ما تماس بگیرید.

کودکانی که در کانادا زندگی می کند ممکن است در یک دوره پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه بدون داشتن مجوز تحصیل مشغول تحصیل باشد. این قانون شامل فرزندان  کودک  دانشجویان یا کارمندان با ویزای موقت و همچنین شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی آن می شود. این استثنا  شامل حال فرزندان ساکنین موقت که مجاز به کار یا تحصیل در کانادا نیستند (به عنوان مثال توریست ها) نمی شود.

سوالات و پاسخ های ویزای تحصیلی کانادا

چرا برای تحصیل کانادا را انتخاب کنبم؟

استانداردهاى زندگى وتحصيل در كانادا بسيار بالاست اما هزينه زندگى وتحصيل در اين كشور در مقايسه با آمريكا و انگلستان براى دانشجويان بين المللى بسيار كمتر است. به همين دليل كانادا براى تحصيل در كالج ودانشگاه أرجح تر است.

چه عواملی برای درخواست ویزای دانشجویی اهمیت دارد؟

برای اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی عواملی چون میزان پول نقد در حساب بانکی متقاضی، سابقه سفر به کشورهای خارجی، میزان اشنایی با زبان های انگلیسی و فرانسه (نمرهIELTS برای زبان انگلیسی و TEF زبان فرانسه)، سن، وضعیت تاهل، تعداد و سن فرزندان متقاضی و همسر ایشان اهمیت دارد.

آیا هزینه های مدارس/کالج ودانشگاه های استان های مختلف با هم متفاوت است؟

بله. معمولا شهریه مدارس از 11000$ و شهریه کالج ها سالیانه بین 15 تا 22و دانشگاه ها از 16000$ شروع شده و بالاترین میزان شهریه حدودا 00003$ در دانشگاه ها می باشد.

چگونه می توانم برای مقطع دکتری اقدام کنم؟

ما فعلا برای دوره دکتری اقدام نمی کنیم. در این خصوص، فقط می توانید از تیم مجرب ما مشورت بگیرید. هزینه ارائه این خدمات از طریق تماس اسکایپ معادل 99$ برای 30 دقیقه است.

چه زمانی باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنم؟

با توجه به قوانین جدید دانشگاه ها، نامه پذیرش در صورتی صادر می شود که شهریه دوره به صورت کامل به دانشگاه پرداخت شده باشد.

متقاضی ویزای دانشجویی که مجرد است، چقدر باید دارایی در حساب بانکی خود داشته باشد؟

در صورتی که متقاضی ویزای دانشجویی مجرد و مایل به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا باشد، باید برای شروع فرآیند یررسی پرونده خود نشان دهد که حداقل 60 هزار دلار کانادا پول نقد در حساب بانکی خود دارد و علاوه بر آن ساپورت مالی (اسناد ملک و املاک پدر و مادر خود) را برای تقویت درخواست ویزای دانشجویی خود ارائه دهد. به عبارتی نشان دهيد توان مالى لازم براى تمام دوره تحصيلتان را داريد. اين بدان معناست كه وجهت موفقيت در اخذ پذيرش بايد پول كافى در حساب بانكي جهت پرداخت تمامى شهريه هاى تحصيلى را داريد.

آیا متقاضی می تواند خودش مستقیما از دانشگاه پذیرش بگیرد واخذ ویزای دانشجویی را به ما بسپرد؟ هزینه پذیرش ویزا تحصیلی بدون پذیرش از دانشگاه یا کالج چه مبلغی میباشد؟

بله، اگر متقاضی پذیرش کالج یا دانشگاه را بگیرد هزینه اخذ ویزای دانشجویی 2500$ می باشد بعلاوه هزینه دولتی ۲۳۵ دلار. اگر متقاضی همسر و فرزند همراه داشته باشید، برای همسر و فرزند، هزینه هر کدام 2000$ دلار کانادا برای اخذ ویزای ویزیتوری بعلاوه هزینه دولتی دریافت میگردد لازم بذکر هست که ویزا همراه بر أساس اعتبار پاسپورت به همراهان متقاضی ویزا تحصیلی ارایه میشود و این ویزا قابل تبدیل به اجازه کار برای همسرو اجازه تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال خواهد بود.

آیا من به مجوز تحصیلی (ویزای تحصیلی) نیاز دارم؟

هر کسی که بیش از شش ماه قصد تحصیل در کانادا را داشته باشد نیاز به مجوز تحصیلی دارد. چنانچه قصد تحصیل کمتر از شش ماه را دارید اما قصد ماندن در کانادا را دارید باید قبل از آمدن به کانادا تقاضای مجوز تحصیلی نمایید. دانشجویان بین المللی از برخی کشورها علاوه بر مجوز تحصیلی ملزم به دریافت ویزای اقامت موقت نیز می باشند.

چگونه ویزای دانشجویی کانادا را دریافت کنیم ؟

دانشجویان بین المللی مجوز تحصیلی را باید از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست نمایند. این درخواست به محض دریافت نامه پذیرش از یک موسسه دانشگاهی کانادایی معتبر باید انجام گیرد. دانشجویان باید نشان دهند که پول کافی برای تحصیل و زندگی در کانادا را داشته و در برخی موارد باید آزمایشات پزشکی داده و گواهی سوء پیشینه از پلیس بگیرند.

ویزای اقامت موقت چیست ؟

ویزای اقامت موقت یک مدرک رسمی بوده که توسط دفاتر ویزای کانادا صادر میگردد. این ویزا در پاسپورت شما زده شده و نشان دهنده این است که شما تمامی شرایط برای اقامت موقت در کانادا را دارا هستید. بسته به اینکه شهروند کدام کشور هستید، ممکن است نیاز به ویزای موقت برای ورود به کانادا داشته باشید.

چگونه تقاضای ویزای اقامت موقت بکنیم ؟

چنانچه علاوه بر ویزای دانشجویی کانادا به ویزای موقت نیاز داشته باشید، نیاز به ارسال درخواست جداگانه و یا پرداخت هزینه های اضافی هنگام درخواست ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت را ندارید. چنانچه درخواست شما پذیرفته شود اداره ویزا همزمان ویزای اقامت موقت و ویزای تحصیلی را برایتان صادر می نماید.

چه زمانی باید تقاضای ویزای تحصیلی کرد ؟

به محض دریافت نامه پذیرش از موسسه مربوطه که می تواند مدرسه،کالج یا دانشگاه باشد،باید ویزای تحصیلی را درخواست نمایید. مدت زمان برای درخواست ویزا تا شروع تحصیل در کانادا بسته به اداره مهاجرت می تواند متفاوت باشد.

ادامه تحصیل در کبک به چه صورت است ؟

دانشجویان بین المللی که از دانشگاههای کبک پذیرش گرفته اند می بایست از اداره مهاجرت استان کبک مجوز تحصیلی دریافت کنند. جهت تحصیل در کبک شما ابتدا باید درخواست CAQ یا CSQگواهینامه پذیرش کبک نمایید و سپس برای اخذ مجوز تحصیلی اقدام نمایید.

هزینه مجوز یا ویزای تحصیلی را چگونه پرداخت نمایم؟

شما باید هزینه ویزا را همزمان با درخواست ویزا پرداخت نمایید. این هزینه غیر قابل بازگشت می باشد حتی اگر درخواستتان رد شود. ولی ما با بررسی مجدد پرونده شما و رفع نقایص آن دوباره برای شما اقدام کرده و پرونده را بدون دریافت هزینه برای بار دوم به جریان می اندازیم.

+ ویزای تحصیلی کانادا تا چه زمان معتبر است ؟

این ویزا تا آخر دوره تحصیلتان معتبر است. اگر بخواهید مدت زمان این ویزا را بیشتر کنید باید درخواستی را مبنی بر تغییر وضعیتتان و یا تمدید اقامتتان در کانادا به اداره مهاجرت و شهروندی بفرستید.

+ من شهروند کشوری هستم،اما در کشور دیگری برای مدت طولانی زندگی میکنم.آیا باید از کشور خودم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم یا از کشوری که در آن زندگی میکنم؟

شما می توانید برای ویزای تحصیلی از کشوری که در آن زندگی می کنید یا از کشوری که شهروند آن هستید یا کشوری که قانونا مقیم آن هستید اقدام نمایید.

آیا لازم است که ویزای تحصیلی را تمدید کنم؟

تاریخ انقضای ویزای تحصیلی متفاوت است. معمولا این ویزاها تا پایان دوره تحصیلی اعتبار دارند. جهت تمدید ویزای تحصیلی شما باید پاسپورت معتبر و در صورت نیاز CAQ معتبر(جهت تحصیل در کبک) داشته باشید. دانشجویان باید دو تا سه ماه قبل از انقضای ویزای تحصیلی جهت تمدید آن اقدام نمایند.

بستگی به کاری که میخواهید انجام دهید دارد، ولی پیشنهاد میکنیم اگر سطح زبانتان پایین است حتماً زمانی را برای مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. به خاطر داشته باشید که کشور کانادا کشوری عمدتاً انگلیسی زبان است و فقط در استان کبک زبان رسمی فرانسوی است.  بنابراین شما برای برقراری ارتباط در هر صورت به زبان انگلیسی و یا فرانسوی نیاز دارید.

از این لیست حدود ۱۵ دانشگاه در استان کبک وجود دارد ۳ دانشگاه

McGill، Concordia، وBishop’s  

حدود 15 دانشگاه در استان کبک وجود دارند که تدریس به زبان فرانسوی در آنها انجام میشود.

برای رشته های مدیریت و مهندسی اکثر دانشگاه ها به این مدرک نیاز دارند. ولی معدود دانشگاه هایی هم هستند که نیازی به ارایه این مدرک برای اخذ پذیرش ندارند.

در هر زمان که احساس کردید تمایل دارید که دانشگاه و یا رشتهٔ خود را تغییر دهید امکان پذیر است، حتی میتوانید در استانِ دیگری ادامه تحصیل دهید.

برای آگاهی بیشتر در این باره بهتر است به سایت دانشگاهی که تمایل به تحصیل دارید مراجعه کنید. کلاً داشتن نمره بالاتر در زبان می تواند کمک و نکته مثبتی در پروفایل شما محسوب شود.

دانشجو در حين تحصيل داراي بيمه درماني رايگان وسوشيال نامبر (مجوز كار) می باشد.

قوانین در استان های مختلف یکسان نیست. اگر ١٨٠٠ ساعت در كبك دوره بگذرانيد بدون هر گونه سابقه كار كانادا واجد شرايط اقامت مي شويد. ولی در استان های دیگر، بایستی حداقل یکسال دانشجو باشید و یکسال هم سابقه کار داشته باشید تا واجد شرایط اقامت شوید. در این صورت، به ازاء هر دو روز که در کانادا ساکن هستید به عنوان یك روز سيتيزني برای شما محاسبه می شود.

دانشجويانى كه داراى ويزاى دانشجويى با اعتبار بيش از ٦ ماه در كانادا هستند، مى توانند به مدت ٢٠ ساعت در هفته و در طى زمان هاى تعطيلى به صورت فول تايم و بدون نياز به ويزاى كار مشغول به كار شوند.  البته اگر برای کالج به صورت کاندیشنال پذیرش زبان و دوره ۲-۳ ساله داشته باشید در حین دوره زبان اجازه کار ندارید زمانی اجازه کار دارید که دوره زبان را تکمیل کرده باشید.

زمان أخذ پذيرش  بین ۱ تا ۲ ماه تا دريافت ويزا حدودا  ۱۲ هفته میباشد. البته زمان های سفارت متغییر هست و شمامیتوانید در سایت اداره مهاجرت زمان بندی ویزا ها را ملاحظه بفرمایید.

مجوز تحصيل دانشجو تا پايان تحصيلاتش معتبر بوده ونگرانى بابت وضعيت مهاجرت وجود ندارد وپس از ٢ سال متوالى تحصيل در كانادا مى توانيد براى اقامت دائم و زندگى در كانادا اقدام نماييد. بعد از ٢ سال تحصيل بر أساس سهميه استانى قادر به گرفتن اقامت هستيد، ولى اگر سهميه اى نباشد با داشتن يك سال سابقه كار متقاضى مى تواند براى اقامت درخواست دهد. (همه این موارد طبق قوانین روز کانادا میباشد )

پس از به پايان رسيدن ويزاى دانشجويى، به دانشجو فرصت ٩٠ روزه ترك خاك كانادا داده مى شود. اما دانشجو پس از اتمام تحصيل بسته به طول زمان تحصيلش مى تواند براى پيدا كردن شغل مناسب ويزاى خود را تمديد كند. به دوره های کمتر از 8 ماه، اجازه کار داده نمی شود. برای دوره های بین 8 تا 24 ماه، به اندازه مدت زمانی که دانشجو تحصیل کرده است، قادر خواهد بود که ویزای کار بگیرد. (مثلا اگر دانشجویی 14 ماه تحصیل کرده است، می تواند 14 ماه ویزای کار داشته باشد). برای دوره های بالای 24 ماه، معادل 3 سال ویزای کار به فرد داده می شود.

حتما باید مدارس – کالج و دانشگاه های مورد قبول، پذیرش دریافت کنند که ما برای انتخاب کالج و دانشگاه های معتبر به شما کمک می کنیم.

همسرو یا شریک قانونی شما می تواند تقاضای مجوز کار نماید چنانچه شما بصورت تمام وقت در یکی از موسسات مجاز اشتغال به تحصیل داشته باشید.

در این صورت با توجه به تنوع شرایط افراد، نمی توان نسخه یکسانی برای همه متقاضیان تجویز کرد. بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از اتلاف وقت شما متقاضی عزیز، با تیم متخصص امور مهاجرت ما تماس بگیرید که مورد شما به صورت اختصاصی بررسی وبهترین پیشنهاد با توجه به وضعیت شما خدمت شما ارائه شود. معمولا هزینه هر نفر ۲۰۰۰ دلار بعلاوه هزینه دولتی میباشد

بله میتوانید برای پدر و مادر اقدام کنید می توانند از طریق ویزای ویزیت همراه دانشجو وارد شوند. هزینه ارائه این خدمات برای هر کدام از آنها 2000$ است.

خیر. ولی ما با بررسی مجدد پرونده شما و رفع نقایص آن دوباره برای شما اقدام کرده و پرونده را بدون دریافت هزینه برای بار دوم به جریان می اندازیم و فقط با پرداخت هزینه دولتی به مبلغ ۱۵۰ دلار .

بله تحت شرایط خاص امکان پذیر است. دانشجویان بین المللی که ویزای تحصیلی معتبری دارند می توانند در دانشکده موسسه تحصیلی خود بدون داشتن مجوز کار مشغول به کار شوند. برای کار در خارج از دانشکده بایستی برای اخذ مجوز کار از اداره مهاجرت کانادا اقدام نمایید.

مجوز کار در خارج از دانشکده، مجوزی است که به دانشجویان اجازه کار در خارج از محل تحصیل را می دهد.

دانشجویان بین المللی که واجد ویزای تحصیلی معتبری بوده و در موسسه تحصیلی ثبت نام نموده اند  می توانند جهت اخذ مجوز کار در خارج از دانشگاه اقدام نمایند؛ البته مشروط به اینکه سابقه تحصیلی رضایت بخشی داشته باشند. بعلاوه دانشجویان بایستی سال قبل درخواست مجوز کار بصورت تمام وقت برای شش ماه از سال اشتغال به تحصیل داشته باشند.

 سابقه تحصیلی رضایت بخش بسته به نوع موسسه تحصیلی تعیین می شود. دانشجویان بایستی بسته به دانشگاه خود سوابق مطلوب تحصیلی جهت اخذ مجوز کار در خارج از دانشگاه را فراهم کنند.

دانشجویان بین المللی که جوایز و بورسیه های تحصیلی از وزارت امور خارجه و تجارت بین المللی ویا از آژانس بین المللی توسعه بین الملل کانادا اخذ نموده اند، نمی توانند مجوز کار در خارج از دانشگاه را بگیرند. دانشجویانی که مشمول طرح تبادل دانشجو بین کانادا و چین، برنامه تبادل کمک هزینه تحصیلی آمریکا و یا برنامه های بورسیه فرصت برابر هستند، ممکن است نتوانند برای کار خارج از دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان میهمان و همچنین دانشجویانی که در برنامه فرانسه و انگلیسی ثبت نام نموده اند نیز برای اخذ مجوز کار فاقد شرایط می باشند .

برنامه کار فارغ التحصیلی که دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تجربیات کار در کانادا را پس از فارغ التحصیل شدن را کسب نمایند این دوره ها حد اقل هشت ماه طول میکشد. توجه نمایید که برای کار در کانادا پس از اتمام تحصیل بایستی مجوز کار داشته باشید. این برنامه فرصت خوبی برای افرادی است که در کانادا تحصیل کرده اند چراکه می توانند مشمول دسته بندی Canadian Experience Class یا Quebec Experience Class شده ومی توانند برای اقامت دایم اقدام نمایند.

بله. بسیاری از موسسات آموزشی کانادا کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دارند. بدین منظور شما بایستی با موسسه مورد نظر تماس گرفته تا از کمک هزینه وبورسیه آن مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در هر دانشگاه بسته به نوع قوانین آن متفاوت می باشد. بهترین و مناسب ترین راه این است که ابتدا ببنید کدام دانشگاه رشته مورد نظر شما را دارد سپس مستقیما با آن مرکز آموزشی تماس گرفته و از مدارک مورد نیاز آن مطلع شوید.

گواهینامه ای که می تواند دیپلم و یا سایر مدارک اخذ شده از یک موسسه معتبر کانادایی باشد برای تمامی کارفرماها و موسسات در سراسر دنیا شناخته شده است. برای مطلع شدن از معتبر بودن موسسه ای که قصد تحصیل در آنرا دارید بایستی مستقیما با آن موسسه تماس بگیرید.

متاسفانه کمکهای مالی برای تحصیل در رشته های زبان انگلیسی و فرانسه وجود ندارد.کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به جز رشته های پزشکی و گردشگری وجود دارد.

تحصیل در کانادا تحت کنترل هر استان است و ابتدا شما باید با استانی که قصد زندگی در آنرا دارید تماس بگیرید. شما می توانید با مدیر آن موسسه تماس گرفته و سوالات خود را مستقیما در رابطه با اینکه فرزندتان وارد کدام مقطع تحصیلی می شود سوال بفرمایید. فرزند شما بعنوان یک شهروند کانادایی لازم نیست بعنوان یک دانشجوی بین المللی اقدام نماید و همچنین نیاز به داشتن ویزا یا مجوز تحصیلی نیز ندارد.

متاسفانه برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه تحصیلی در این مقاطع وجود ندارد و تنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری- به جز رشته های پزشکی و گردشگری- کمک هزینه تحصیلی داده می شود.

 کانادا کشوری چهار فصل بوده و ما به شما پیشنهاد میکنیم برای تمامی فصول لباس بیاورید.در طی زمستان(نوامبر تا مارس) شما به لباسهای لباسهای گرم نیاز دارید،یک ژاکت زمستانی،کلاه گرم،شال گردن،دستکش و چکمه زمستانی. دمای داخل تمامی ساختمانها و خانه ها در طی زمستان حدود 20 درجه سانتی گراد میباشد.