فرزانه ابروانی

مهاجرت به منیتوبا از طریق برنامه‌ های استانی

بسیاری از استان‌های کانادا توافق‌هایی با دولت کانادا امضا کرده‌اند, که بر اساس آن می‌توانند اقدام کنند به جذب مهاجران و افراد مورد نیاز خود که دارای شرایط مالی یا تجربه کاری خاص هستند. اگر شما برای مهاجرت به كانادا از طریق یکی از استان‌ها اقدام می‌كنید، باید اول به استانی كه علاقمند به اقامت در آن هستید درخواست داده و پروسه گزینش استانی را كامل كنید. آن استان، درخواست شما را بر اساس نیازهای مهاجرتی خود و تمایل حقیقی شما به اقامت در آن مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بعضی از استان‌ها برنامه مهاجرتی- تجاری خاص خود را به عنوان یکی از برنامه‌های مهاجرت استانی دارند. اگر شما علاقمند به زندگی در یكی از این استان‌ها هستید، باید سرمایه گذاری تجاری خود را در آن استان انجام دهید.

مهاجرت به استان منیتوبا بر اساس کارآفرینی

لطفا در نظر داشته باشید که مدرک تحصیلی، میزان دارایی، امتیاز زبان ایلتس و مقدار سرمایه گذاری هر چه بالاتر باشد شانس قبولی را بالاتر خواهد برد( داشتن حداقل ایلتس ۵ الزامی است)

  • حداقل دارايى تخمين زده
  • متقاضى در اين روش ۵۰۰،۰۰۰ دلار كانادا
  • متقاضى بايد طى ۵ سال گذشته حداقل ٣ سال سابقه تجارت يا مديريت رده بالاى يك شرکت تجارى را دارا باشد.
  • متقاضى موظف است طى يك طرح تجارى قصد خود را مبتنى بر سرمايه گذارى حداقل ۱۵۰،۰۰۰ دلار کانادا ارایه کند.
  • سرمايه گذارى مى تواند بر أساس شروع يك تجارت جديد باشد.
  • متقاضى مى بايستى مديريت بيزينس خود را به صورت فعال و روزانه در استان منیتوبا به عهده داشته باشد و حداقل ۸۵٪ زمان در خاک کانادا باشد .
  • كسب و كار پيشنهادى توسط متقاضى بايد حداقل دو شغل یا یک شغل تمام وقت بستگی به شهر مورد نظر براى شهروندان يا مقيمان كانادا ايجاد كند.

مهاجرت به استان منیتوبا بر أساس كارآفرينى براى متقاضى و افراد وابسته به ايشان بعد از انتخاب در سيستم ، يك ويزاى كار ٢ ساله صادر خواهد شد و متقاضى بايستى در طى اين مدت بيزنس پيشنهادى خود را راه اندازى كند و هم چنين تمامى شرايط و ضوابطى كه به آن ها متعهد شده است را برآورده كند. هم چنين متقاضى به محض ايجاد بيزينس و سرمايه گذارى لازم و استخدام به مدت يك سال مى تواند براى اقامت درخواست كند. از ديگر مزاياى استان مى توان به رايگان بودن هزينه تحصيل براى كودكان زير ۱۸ سال تا مقطع دیپلم اشاره كرد، هم چنين كل اعضاى خانواده تحت پوشش بيمه درمانى به صورت كاملا رايگان خواهند بود. همسر متقاضى نيز قادر به دريافت اجازه كار در هر شرايطى برای شرکت مختلف مى باشد.
در استان‌های دیگر این مبلغ متفاوت هست.