فرزانه ابروانی

امتیاز CRS اکسپرس اینتری به 496 کاهش می یابد

این اولین بار است که CRS در قرعه کشی همه برنامه ها از دسامبر 2020 به زیر 500 سقوط می کند.

در 26 اکتبر، کانادا آخرین قرعه کشی اکسپرس اینتری تمام برنامه خود را برگزار کرد.

این نهمین قرعه کشی از زمان از سرگیری قرعه کشی های همه برنامه ها در 6 جولای است.

برای 4،750 داوطلب با حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 496 دعوت نامه صادر شد. نامزدهای کلاس تجربه کانادایی (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) همگی واجد شرایط دریافت بودند. دعوت نامه ها همه از برنامه هایی هستند که تحت سیستم اکسپرس اینتری کار می کنند.

از دسامبر 2020، قرعه کشی تمام برنامه های اکسپرس انتری برای بیش از 18 ماه متوقف شد. در طول این وقفه، فقط برای نامزدهای CEC یا برنامه نامزدهای استانی (PNP) دعوت نامه برای درخواست (ITA) صادر شد. قرعه‌کشی‌ها به دلیل عقب افتادگی در برنامه‌های کاربردی ناشی از محدودیت‌های سفر مرتبط با COVID-19 متوقف شد. در سپتامبر 2021، IRCC نیز قرعه کشی برای CEC را متوقف کرده بود.

این قرعه کشی اولین بار از زمان از سرگیری قرعه کشی ها است که CRS به زیر 500 سقوط کرده است. آخرین باری که امتیاز تا این حد پایین بود در 23 دسامبر 2020 با امتیاز 468 بود. پس از آن قرعه کشی، قرعه کشی های اکسپرس اینتری تمام برنامه ها متوقف شد.

با کاهش امتیاز CRS، IRCC می تواند تعداد ITAهایی را که صادر می کند افزایش دهد، همانطور که در هشت قرعه کشی قبلی که در آن با کاهش تدریجی امتیاز CRS تعداد نامزدها افزایش یافت،

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری سیستم مدیریت درخواست برای سه برنامه مهاجرت کانادا است: کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP). نامزدهای برنامه نامزد استانی (PNP) در قرعه کشی اکسپرس اینتری در حال حاضر واجد شرایط حداقل یکی از این برنامه ها هستند.

اکسپرس اینتری از یک سیستم مبتنی بر امتیاز، سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای رتبه بندی پروفایل های نامزدها استفاده می کند. کاندیداهایی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) دریافت می کنند و سپس می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

پس از درخواست نامزد، یک افسر IRCC درخواست را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا آنها تایید شده اند یا خیر. پس از تکمیل، در صورت تایید، کاندید اکنون مقیم دائم کانادا است و یک قدم به اخذ شهروندی کانادا نزدیک تر است.

آمار کانادا اخیراً “عوامل انتخاب مهاجرت کانادا و درآمد متقاضیان اصلی” را منتشر کرده است، گزارشی که به‌روزرسانی تحقیقات سال 2015 است که در ایجاد سیستم رتبه‌بندی جامع تأثیرگذار بوده است.

این گزارش تحلیل می‌کند که کدام ویژگی‌ها در زمان فرود در درآمدهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت ساکنان دائمی جدید بیشترین تأثیر را داشتند. تحصیلات، توانایی زبان و تجربه کاری قبل از فرود هنوز جزو عوامل تعیین کننده هستند. به طور خاص، تجربه کاری قبل از فرود، به ویژه در کانادا، تاثیرگذارترین عامل در چشم انداز اقتصادی یک فرد ارزیابی شد.

آیا سوالی در رابطه با روشهای مهاجرتی خود دارید؟
فرم ارزیابی رایگان مهاجرت را تکمیل کنید و در عرض 24 ساعت پاسخ دریافت کنید تا ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر.
تکمیل فرم ارزیابی تقریباً 5 دقیقه طول می کشد. ما ظرف یک روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت تا در صورت امکان  شما را در مسیر مهاجرت کمک کنیم.
می توانید با دریافت وقت مشاوره از مشاوره مستقیم خانم فرزانه ابروانی استفاده کرده و مناسبترین روشهای مهاجرتی را دریافت نمایید.