فرزانه ابروانی

دعوت کانادا از 23،100 علاقه مند مهاجرت از روش PGP برای مهاجرت والدین در سال 2022

 

سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا به تازگی روند سوپر ویزا 2022 را اعلام کرده است. کانادا بار دیگر یک قرعه کشی PGP برگزار خواهد کرد.

کانادا به تازگی روند پذیرش درخواست برای برنامه پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) 2022 را اعلام کرده است.

سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) طی دو هفته آینده برای 23،100 حامی بالقوه علاقه مند دعوت نامه صادر خواهد کرد. IRCC گفته است که این رقم برای رسیدن به هدف خود برای پذیرش حداکثر 15،000 درخواست کامل برای حمایت تحت PGP 2022 کافی است. دعوت‌نامه‌ها اواخر این هفته آغاز خواهد شد.

IRCC از کسانی که علاقه خود را برای حمایت از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود در پاییز 2020 ابراز کرده اند، استفاده خواهد کرد. در آن زمان، به حامیان مالی بالقوه سه هفته فرصت داده شد تا با تکمیل فرمی در وب سایت IRCC، تمایل خود را اعلام کنند. سپس IRCC قرعه‌کشی کرد و حدود 10،000 درخواست برای PGP 2020 پذیرفت. سال گذشته، IRCC از همان استخر قرعه‌کشی کرد تا حدود 30،000 درخواست برای PGP 2021 را بپذیرد.

واجد شرایط بودن برای PGP

شما واجد شرایط حمایت از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود هستید اگر:

 • شما فرم علاقه به حمایت مالی را در وب سایت IRCC بین ساعت 12 بعد از ظهر ET در 13 اکتبر 2020 و و 12 PM ET در 3 نوامبر 2020 تکمیل کردید.
 • شما حداقل 18 سال سن دارید
 • شما در کانادا زندگی می کنید
 • شما یک شهروند کانادایی، مقیم دائم، یا فردی هستید که در کانادا به عنوان یک هندی تحت قانون هند کانادا ثبت شده است.
 • شما پول کافی برای حمایت از افرادی دارید که می خواهید حمایت مالی کنید (با نشان دادن حداقل درآمد لازم)

حداقل درآمد ضروری (MNI) یک عامل اصلی واجد شرایط بودن برای PGP است. این اثبات درآمد ضروری تنها پس از ابراز علاقه به حمایت از طریق فرم آنلاین ارائه می شود. با این حال، متقاضیانی که انتخاب و برای درخواست دعوت شده اند و حداقل شرایط لازم درآمد را ندارند، درخواست آن ها رد خواهد شد.

حامیان مالی در سراسر کانادا (در هر استان و قلمرو به جز در کبک) که برای درخواست دعوت شده‌اند و امضاکنندگان آنها (در صورت وجود) باید بلافاصله اعلامیه‌های ارزیابی از آژانس درآمد کانادا (CRA) را برای هر یک از سه سال مالیاتی ارائه کنند البته قبل از تاریخ درخواست آنها.

حامیان مالی علاقه مند باید اندازه خانواده خود را تعیین کنند تا تأیید کند که حداقل الزامات درآمد لازم را دارند، که شامل همه افرادی است که پس از تبدیل شدن به حامی مالی در قبال آنها مسئولیت مالی دارند، از جمله:

 • حامی علاقه مند؛
 • همسر یا شریک قانونی آنها؛
 • فرزندان تحت تکفل آنها؛
 • فرزندان تحت تکفل همسر یا شریک زندگی آنها؛
 • هر شخص دیگری که اسپانسر ممکن است در گذشته حمایت مالی کرده باشد، اما هنوز از نظر مالی مسئول هستند.
 • والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که می‌خواهند حمایت مالی کنند و وابستگان آنها (همسر یا شریک زندگی و فرزندان وابسته)؛
 • هر فرزند وابسته ای که با والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود به کانادا نمی آیند.
 • همسر یا شریک والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ آنها، حتی اگر به کانادا نیایند.
 • والدین یا همسر جدا شده پدربزرگ و مادربزرگشان.

به دلیل از دست دادن درآمدی که بسیاری در طول همه‌گیری ویروس کرونا تجربه کرده‌اند، IRCC آستانه‌های MNI خود را برای هر دو سال تقویمی 2021 و 2020 30 درصد در مقایسه با آنچه که معمولاً می‌بود کاهش می‌دهد. علاوه بر این، IRCC اجازه می‌دهد که مزایای بیمه کار منظم و مزایای موقت COVID-19مانند مزایای واکنش اضطراری کانادا به عنوان درآمد حامی حساب شود.

حامیانی که در کبک زندگی می کنند

کانادایی هایی که مایل به حمایت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود هستند و در کبک زندگی می کنند، درآمد آنها توسط وزارت مهاجرت کبک بر اساس نیازهای درآمدی استان ارزیابی می شود.

هم IRCC و هم دولت کبک به یک تعهد امضا شده از حامیان مالی علاقه مند نیاز دارند. این تعهد تعیین می‌کند که اسپانسر چه مدت از زمانی که ساکنان دائم کانادا می‌شوند، مسئولیت مالی اعضای خانواده‌ای را که حمایت مالی می‌کنند، بر عهده خواهد داشت.

مدت تعهد برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها برای ساکنان تمام استان های کانادا به جز کبک 20 سال است. برای ساکنین کبک، مدت این تعهد 10 سال است.

سوپر ویزا

والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های کانادایی نیز ممکن است واجد شرایط دریافت سوپر ویزا باشند که به مدت 10 سال اعتبار دارد و به دارندگان اجازه می‌دهد تا پنج سال به عنوان بازدیدکننده در کانادا بدون نیاز به تمدید مدارک خود بمانند.

آیا سوالی در رابطه با روشهای مهاجرتی خود دارید؟
فرم ارزیابی رایگان مهاجرت را تکمیل کنید و در عرض 24 ساعت پاسخ دریافت کنید تا ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر.
تکمیل فرم ارزیابی تقریباً 5 دقیقه طول می کشد. ما ظرف یک روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت تا در صورت امکان  شما را در مسیر مهاجرت کمک کنیم.
می توانید با دریافت وقت مشاوره از مشاوره مستقیم خانم فرزانه ابروانی استفاده کرده و مناسبترین روشهای مهاجرتی را دریافت نمایید.